• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905055441076
  • https://www.youtube.com/channel/UCEXc-5hgTC1kxZkxHJ8JS8g/videos

Artvin Yaşam Eğitim ve Kültür Derneği / AYEK-DER

Şavşat Tepeköy Geleneksel Yaşam Kültürü Müzesi

AYEK-DER Artvin Çoruh Üniversitesi Ziyareti

Dernek Başkanı Orhan SEVİM, Mustafa YÜKSEL ile birlikte Dernek çalışmaları için AÇÜ ziyareti gerçekleşitirildi.

Dernek Başkanı Orhan SEVİM ve Mustafa YÜKSEL Artvin Çoruh Üniversitesi,  Orman Fakültesi,  Orman Mühendisliği Bölümü, Silvikültür Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Aşkın GÖKTÜRK'e ziyarette bulundular.

15 Mart 2020 Pazartesi günü derneğimizin üyesi köylümüz ve aynı zamnda AÇÜ Ormancılık ve Uygulama Merkezi Müdürü Müdürü olan Sayın GÖKTÜRK'ün odasında yapılan görüşmede gündemdeki çalışma konularımz olan yöresel mimarinin korunması ve organik yol projesindeki fidanların bakım ve kuruyanların yerine yenilerinin dikilmesi konusu değerlendirildi, yapılacak faaliyetler konuşuldu. Köyümüzde yetişen endemik ve geleneksel meyve çeşitlerinin tohumları alınarak fidanlarının üretilmesi ve çoğaltılması için birlikte çalışılmasına karar verildi. Köyümüzün evladı olarak akademik bilgi ve birikimini köyümüzün ve köylümüzün faydasına kullanmaktan geri durmayan dernek faaliyetlerimize her zaman katkı sağlayan Aşkın GÖKTÜRK hocamıza teşekkür ederiz.

Daha sonra birlikte Artvin Çoruh Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği Bölümü, Orman Botaniği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Özgür EMİNAĞAOĞLU ile görüşme yapıldı. Yapılan görüşmede tıbbi aromatik bitkiler ile ilgili bilgi alınarak konuyla ilgili yapılacak olan çalışma alanlarına köyümüzün de dahil edilmesi ve derneğimizin çalışmalardan haberdar edilmesi, köyümüzde tıbbi araomatik bitkilerin tespiti, toplanması ve üretilmesi gibi konularda birlikte çalışılması kararlaştırıldı. 


148 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret41197