• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905055441076
  • https://www.instagram.com/ayekder
  • https://www.youtube.com/channel/UCEXc-5hgTC1kxZkxHJ8JS8g/videos

Artvin Yaşam Eğitim ve Kültür Derneği / AYEK-DER

Şavşat Tepeköy Geleneksel Yaşam Kültürü Müzesi

DERNEK LOGOMUZ TASARLANDI

Derneğimizin logoso tasalanarak üyelerimizin oylarıyla seçildi ve web sitemizden tanıtımı yapıldı.

Derneğimizin faaliyetlerinde ve görünürlük baskılarında kullanılmak üzere yeni logomuz tasarlandı. Üyelerimizin oylarıyla seçilen ve kullanılacağı yere göre daha uygun görüleni seçilip kullanılmak üzere dört farklı versiyon olarak tasarlanan logomuz ve logomuzun hikayesi aşağıda yer almkatadır.

Neden Bu Logo?

Bilindiği gibi memleketimiz Artvin doğasıyla, yeşiliyle eğitime olan ilgisiyle ve kültürüyle öne çıkan bir coğrafyadır.

Artvin Yaşam Eğitim ve Kültür Derneği doğal yaşam alanlarına yönelik, çevreye duyarlı projeler, hayat boyu öğrenme programlı eğitim projeleri ve geleneksel yaşam kültürü dahil olmak üzere kültürel faaliyetlere odaklanan projelere; kısaca adındaki gibi yaşam, eğitim ve kültür faaliyetlerine odaklanan bir dernektir.

Logomuzda kullanılan yeşil renkli asma yaprağı doğayı, çevreyi ve doğal yaşamı ifade etmektedir. Yaprağın sapının ucundaki kalem ve ortasından çıkmış açık kitap zemini kültür ve eğitimi sembolize etmektedir. Kullanılan beyaz zemin ve yeşil renkler yine derneğimizin çevreye duyarlı ve doğal yaşama odaklı oluşunu ifade etmek üzere seçilmiştir. Yine yeşil yaprağın içerisindeki kıvrımlı kılcal damarlara odaklanarak bakıldığı zaman yaşam ve doğayı temsil eden ve kitap zeminin ortasından çıkan kalem uçlu, kökü kalem olan bir ağaç görülecektir.

Tasarım sürecinde watsap gruplarından yapılan paylaşımlarla üyelerimizin görüş ve önerileri alınarak çeşitli taslaklardan sonra aşağıdaki nihai şekline karar verilen logomuzun ana tasarım aynı kalmak üzere yazıların farklı yerlere konulması ile 4 farklı versiyon olarak kulanımına karar verilmiştir. Logomuzu tasarlayan Mustafa YÜKSEL ve vektörel çizimini gerçekleştiren AÇÜ Arhavi MYO Dr. Öğr. Üyesi Fatih Mehmet PARLAR hocamıza teşekkür ederiz.152 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret46912