• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905055441076
  • https://www.instagram.com/ayekder
  • https://www.youtube.com/channel/UCEXc-5hgTC1kxZkxHJ8JS8g/videos

Artvin Yaşam Eğitim ve Kültür Derneği / AYEK-DER

Şavşat Tepeköy Geleneksel Yaşam Kültürü Müzesi

Mustafa YÜKSEL
m_yuksel@hotmail.com
Web Sitemiz Hakkında
25/03/2021

Web Sitemizin Saygıdeğer Ziyaretçileri;

Bilindiği gibi Artvin Yaşam Eğitim ve Kültür Derneği 2013 yılında Artvin’de yaşamakta olan Tepeköylüler tarafından Orhan SEVİM başkanlığında kuruldu. Kuruluşumuzun birinci yılı dolmadan Şavşat Tepeköy Geleneksel Yaşam Kültürü Müzesi Projesi yazılarak o zamanki adıyla Dernekler Dairesi Başkanlığı’na sunuldu. 2014 yılında projemiz kabul edildi ve proje faaliyetlerine başladık. Hem dernek faaliyetlerini paylaşmak, hem de müze ile ilgili bilgileri ve faaliyetleri paylaşmak üzere bir web sitesi kurmamız gerektiğine karar vererek derneğimizin kısa adı ile www.ayekder.com adresli bu siteyi kurduk. 

Sitemizde faaliyetlerimizle ve yöremizle ilgili ve ziyaretçilerimizin merak edebileceği, ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz dosyalar, foto galeri, şiir köşesi, ihtiyaç halinde veri toplamak için formlar, gerektiğinde görüş alışverişinde bulunmak için forumlar ve ziyaretçi defteri gibi üst menüde yer alan başlıklara yer verdik. Derneğimiz hakkında bilgiler ve tüzüğümüzü yayımladık. Müzemize ve derneğimize ulaşmak isteyenler için iletişim bilgilerimizi yazdık. Foto Galeri başlığı altında kendi çekimlerimizden fotoğrafları farklı kategorilerde tasnif ederek paylaştık ve zaman zaman güncelleyerek yeni fotoğraflar ekliyoruz.

Ana sayfamızda güncel faaliyet haberlerimize yer veriyoruz. Gerektiğinde ziyaretçilerimize, köylülerimize duyuru yapmak, için sol menüye bir “Duyurular” köşesi koyduk. Hemen altında oluşturduğumuz “Videolar” bölümünde derneğimiz tarafından oluşturulan youtube kanalımızın linkine “YOUTUBE KANALIMIZ” başlığıyla yer verdik. Derneğimizin youtube kanalında olmayan başka bazı videoların linklerini paylaşmak için de yine bu bölümde konusuna göre kategorilere ayırdığımız videolar için “MÜZE TANITIM - TV Videoları”, “ARTVİN'DE YAŞAM VE İNSAN”, “ŞAVŞAT VİDEOLARI”, “ŞAVŞAT TEPEKÖY VİDEOLARI” başlıklarını koyduk. Yaşanmış Hikaylerle Şavşat Tepeköy Geleneksel Köy Hayatı adlı kitabımızın konu edildiği youtube kanalımızdaki TRT radyo söyleşilerinin köyümüzden görüntülerle destekleyerek yayımladığımız videolara da “TRT RADYO SÖYLEŞİLERİ” başlığı altında yer verdik.

Ziyaretçilerimizin kolayca ulaşabilmesi için faydalı olacağını düdşündüğümüz adresler için linklere yer vermek üzere  “Linkler” modülünü oluşturduk.

Dernek faaliyetlerimizle ve dernek tüzüğümüzle ilgili konularla sınırlı kalmak kaydıyla yöremizle ve köyümüzle ilgili makaleleri yayımlamak üzere sağ üstte yer alan “Köşe Yazıları” bölümüne yer verdik. Burada köşe yazarı olabilmek için sitemize üye olmak ve köşe yazarı olma talebini site yöneticisine iletmek gerekiyor. Köşe yazarlarımızın sayısını arttırmak ve bu bölümü daha sık güncellemek istiyoruz. Yakında bu köşede yeni köşe yazarlarımızdan yeni yazılar okuyabileceksiniz.

Web sitemize üye olmak isteyenlerin sayfanın üstünde yer alan Üye Ol a tıklayarak çıkan form üzerindeki zorunlu alanları doldurup “Gönder” butonunu tıklamaları yeterli olacaktır. Sitede paylaşılan bazı dosyalar ve sayfalar sadece üyelerin üye girişi yaptıktan sonra görebilecekleri şekilde yayımlanmaktadır.

Üye olanlar ise yine sayfanın üstünde yer alan “Üye Girişi” bölümüne kullanıcı adı ve şifrelerini yazarak üye girişi yapabilirler. Üye girişi yapıldıktan sonra sitedeki tüm dosya ve sayfalara erişim hakkı elde edileceği gibi “Hesabım” menüsünden ulaşacakları butonlarla site yöneticisine mesaj, veri, fotoğraf, köşe yazısı, haber ve duyuru gönderebileceklerdir.

Veri göndermek için "Hesabım" menüsünden “Site Yöneticisine Veri Gönder” tıklandıktan sonra açılır pencereden gönderi türünü (Fotoğraf, Haber, Köşe yazısı, Duyuru, Genel) seçmek ve daha sonra ilgi alanları doldurmak ve eklenecek dosya ya da fotoğraf varsa “Dosya Seç” butonu tıklanarak ilgili dosya eklendikten sonra “Gönder” butonuyla gönderme işlemi tamamlamak mümkündür.

Gönderdiğiniz dosyalar - yazılar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra sitemizde yayımlanacaktır.

Web sitemiz daha da zenginleştirerek ve sürekli güncelleyerek yaşatmak için çabalıyor, ziyaret, öneri ve yazılarınızla katkılarınızı bekliyoruz.

Köşe yazarlarımız ve sitemize haber, duyuru, fotoğraf ya da dosya gönderen üyelerimiz başta olmak üzere en azından günde bir kere ziyaret ederek site trafiğimizin artmasına katkıda bulunan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz.

Sağlık ve huzurla kalınız.

 599 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MÜZE KATALOĞU - 26/12/2023
Bazılarınızın yakından bildiği gibi yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığımız Müze Kataloğu yazımında sona yaklaşmış bulunmaktayız.
Yaşanmış Hikayelerle... - 12/01/2021
Büyük Köyün Saygıdeğer Güzel İnsanları;
Şavşat Tepeköy Organik Yol Projesi - 07/03/2017
Şavşat Tepeköy ORGANİK YOL Projesi ile hem geleneksel organik meyve çeşitleri yaşatılacak, hem de Tepeköy yolu çok güzel örnek bir çevre düzenlemesine kavuşacak.
Erasmus+ KA104 Projesi Suıduk - 28/04/2016
Derneğimi yeni projeleriyle kültürel faaliyetlerine devam ediyor.
MÜZEMİZ GÜZEL BİR TÖRENLE AÇILDI - 15/06/2015
ŞAVŞAT TEPEKÖY GELENEKSEL YAŞAM KÜLTÜRÜ MÜZESİ AÇILIŞ PROGRAMI
Geleneksel Yaşam Kültürü Müzesi - 25/12/2014
Müzede Sergilenebilecek Eşyalar
Geleneksel Yaşam Kültürü Müzesi - 25/12/2014
Müzede Sergilenebilecek Eşyalar
MÜZE PROJESİ - 17/11/2014
"Geleneksel Yaşam Kültürü Müzesi Projesi" Hangi Aşamada?
Projemiz Gerçekleşiyor... - 15/08/2014
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmesi uygun görülen, kabul edilen projemiz hayata geçiyor.
 Devamı
Takvim
Hava Durumu
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret72039